Zpověď starého pána

Jaroslav Haidler

Žánr: dobrodružné, detektivní, špionáž, krimi
Vazba: V8a
Formát: 130 × 200 mm
Barevnost: 4/0 obálka
Počet stran: 104 stran 1/1 BO 90g
Ilustrace na obálce: Filip Buryán
ISBN: 978-80-88422-28-0
DPC: 250 Kč

Český novinář je vyslán Pařížskou židovskou obcí na Elbu, aby zde pátral po ukradeném zlatě, ukrytém nacistickými pohlaváry. Povídka Zpověď starého pána vypráví ale i o životě v českém pohraničí zadrátovaném komunisty a odvaze těch, kteří se pokoušeli z totalitní země uniknout.
V pajzlu Sonáta na pražském předměstí se tajně schází hrdina této povídky s policejním detektivem, aby společně odkryli extremistickou organizaci porevolučních stalinistů.
Mladého investigativního novináře, kterého zatknou při reportování z demonstrace v afghánském Kábulu, zachrání taje­mná organizace Moudrých z vězení. Už tak Horká sezóna mladého muže pokračuje nebezpečným reportováním z Wu-chanu o původu coronaviru. Sezóna plná nebezpečí však nekončí ani návratem domů, kde další dobrodružství připraví našemu hrdinovi krásná Viktorie.
Ještě dlouho po konci druhé světové války působili v německé politice i úředním aparátu bývalí nacisté. O jejich seznam zakopaný v Jizerských horách má zájem izraelský Mosad i bývalí nacisté. Co začne tenisovým turnajem bezpečnostních složek v Berlíně, pokračuje špionážní Poslední hrou. Co skrývají materiály KGB v moskevském archivu o minulosti budoucího prezidenta Vác