Hledání střední cesty

Sebastian Prax


Žánr: beletrie, cestování, duchovní četba
Vazba: V2
Formát: 130 x 200 mm
Barevnost: blok 364 stran 1/1
4/0 obálka
Počet stran: 364
ISBN: 978-80-87373-01-9
DPC: 330 Kč
Web: http://nakladatelstvitn.cz/hledani-stredni-cesty/
Datum vydání: 28 07. 2023

Student přírodních věd Sebastian se na výpravě do Španělska setkává s komunitou hnutí hippies. Netuší, že tahle cesta změní celý jeho život!
Po návratu do Prahy začíná žít podle vlastních pravidel a vnášet volnost do svého studia, které brzy opouští a odlétá do Himálaje, kde tráví dva měsíce s buddhisty a staví hokejové hřiště. Na severu Indie prožívá tragikomické příběhy, projíždí nejvyšší průsmyky světa na motorce, poznává lidi z různých kultur a objevuje malinkaté nevšední moudrosti, díky nimž začíná realizovat svou vnitřní svobodu.
Po návratu do velkoměsta opět upadá do vyčerpávajícího koloběhu studia a práce. Moderní paradigma uspěchané společnosti o půl roku později transformuje výpravou do Maroka a znovu do Himálaje.
Druhá cesta do Indie i zkušenost s hnutím Rainbow Family je přímým manifestem umělecké kreativity, individuálního božství a láskyplného života, který je založen na hlubokém plynutí v přítomnosti. Duševní klid vyživuje všechny součásti lidského bytí a přináší skutečnou radost. Radost, v jejíž existenci doufal při dlouhých meditacích na balkóně studentského bytu na Arbesově náměstí.

Knihu doprovází ilustrace.