Jak to bylo ve světě

Jan Ladislav

Žánr: dobrodružné i humorné povídky
Formát: A5 148 × 210 mm
Barevnost: 4/0 obálka
Počet stran: 68 stran 1/1 BO 100 g
Vazba: V8a
ISBN: 978-80-88422-15-0
DPC: 259 Kč
Autor ilustrací: Filip Buryán

QR kód odkazuje na instagramové stránky ilustrátora.


Anotace:

Jak se v tanečních nechlubit Kunderou!
Jak neuspěl český vodník!
Jak velcí teoretici zase jednou v hospodě prohráli!
Anebo o tom, jakou hru vlastně hraje výrobní náměstek?
Anebo i o tom, jak to bylo s paní Jiřinkou a jednom oběšeném malíři…

Tyto a další příběhy svých hrdinů přibližuje autor jako malá strhující dramata. A jejich hrdinům moc dobře rozumí, ať‚ už s nimi zmítá těžká puberta či trpí bolístkami pozdního věku. K těmhle všedním hrdinům patří jak kluk z tanečních, tak také popleta hlídač, tak rovněž bývalý šofér vládnoucích tajemníků, a stejně tak i dvojice bezdomovců kdesi na sídlištní lavičce…
Hezké počtení!

Ukázka z povídky Jak velcí teoretici prohráli stůl:
Přesila venkovských v ten moment opustila svou základnu a pomalu, jakoby rozpačitě, avšak nezadržitelně se blížila ke stolu se studenty. V příštích vteřinách již vypuklo střetnutí, které však bylo vším, jen ne klasickou hospodskou pranicí. Jeden každý z útočníků se chopil (popř. dva útočníci se chopili) obsazené židle a studenta hrubě podtrhli (ti už v úděsu vyskakovali), přičemž ukořistěnou židli si útočníci ihned přivlastnili. A to byl už i konec střetu o stůl!
Kdekdo z venkovských mával ukořistěnou židlí a vítězně halekal (víc než na fotbale), zatímco studentíci prchali z lokálu, jak to jenom šlo. Občas někdo do někoho vrazil, v horším případě dostal židlí, ale těch pár modřin nestálo za řeč.

Ilustrace z knihy:

Bonusové ilustrace, které nebyly do knihy vybrány: