Dobrodružné příběhy z kanadských hor pralesů 3

Autor: Zdeněk Los
Žánr: dobrodružné i humorné povídky
K dispozici: 474 ks
Formát: 145 × 210 mm
Barevnost: 4/0 obálka, 6 stran 4/4 blok
Počet stran: 268 stran (260 stran 1/1, 8 stran 4/4)
Vazba: V8
ISBN: 978-80-88422-14-3
DPC: 349 Kč

Anotace:
Autor a manželka Delores žijí na farmě v údolí řeky Lillooet, protékající jedním z nesčetných údolí Pobřežních hor Britské Kolumbie. Některé příběhy se odehrávají na jejich usedlosti, která je rozložena na 35 hektarech luk, horských svahů a přilehlých bobřích jezírek.
Zde, obklopeni nedotčenou přírodou postavili srub, stodolu a dřevníky. Velká zahrada, sad, včelín, kurník a stádo alpak a lam jim zajištují většinu životních potřeb. Na horských svazích nad domem přezimuje velké stádo jelenců poskytující maso na celý rok. Zde, vysoko nad údolím, autor postavil lovecký srub, který je námětem příběhů Srub a Cesta tmou a vánicí.
To všechno stráží velký černý pes Buddy, který se již několikrát vrátil zkrvaven z pronásledování vlků a medvědů. Je to chytrý a statečný pes.
Co je přivedlo do odlehlého horského údolí? Byla to touha po nezávislosti na uspěchané civilizaci, úniku z ruchu města a nekonečného životního závodu, který nikam nevedl.
Jak se autor dostal z malé moravské vesničky na břeh řeky Lillooet mezi vlky a medvědy? Byla to mladistvá touha po dobrodružství a též zvědavost jít po stopách jeho dvou strýců, kteří emigrovali do Britské Kolumbie v roce 1910. Ty samozřejmě nenašel, ale za to našel nesčetná dobrodružství o nichž se chce v této knize podílet se všemi, ve kterých doutná jiskřička zvědavosti po jiném možném životě a touha prožít dobrodružství, která jsou snad možná jen v člověkem nezkrocené přírodě.
Jeho zájmy jsou lyžování, tenis, šachy, cestování, lovení a rybaření, čtení, kanoistika, výlety kajakem v pobřežních vodách Pacifiku a samozřejmě psaní. Autor momentálně pracuje na čtvrté knize Dobrodružných příběhů z kanadských hor a pralesů.